Jeśli jesteś zainteresowany/a:
  • Pokazaniem na Wyobraźniej projektu związanego z kreatywną edukacją lub pomysłu na twórczą inicjatywę;
  • Poprowadzeniem przeze mnie warsztatu lub spotkania w Twojej miejscowości;
  • Wizualizacją informacji i graficznym opracowaniem materiałów na Twój warsztat, szkolenie, konferencję albo inne wydarzenie kulturalne lub edukacyjne;
  • inną formą współpracy

lub po prostu chcesz zadać pytanie albo się przywitać… napisz do mnie na magda@wyobrazniej.pl!

 

A poniżej możesz zapoznać się z ogólnym opisem mojej oferty zajęć i pozostałych działań.

 

Proponuję tu kreatywne warsztaty związane z edukacją cyfrową, wizualną, ekologiczną, a także jeden związany z edukacją antydyskryminacyjną. Wszystkie propozycje bazują na sprawdzonych przeze mnie metodach, są poparte wiedzą, obserwacją i doświadczeniem (po więcej informacji – zapraszam do zakładki “O autorce”). Program zajęć, jak i swoją wiedzę aktualizuję na bieżąco – tak, by warsztaty były zgodne z bieżącymi zagadnieniami. Łączą je też wspólne czynniki: elementy aktywizujące prowokujące kreatywne myślenie, prezentacje ciekawych projektów z różnych części świata, czerpanie z zasobów edukacji artystycznej i kulturowej. W trakcie zajęć często korzystam z autorskich pomocy dydaktycznych, a pozostałe starannie dobieram ze sprawdzonych źródeł. 

 

Kolaż ze zdjęć przedstawiający pracę uczestników i uczestniczek warsztatów, kolorowe pomoce dydaktyczne, prace autorki.

 


EDUKACJA CYFROWA

Warsztat: Jak mądrze korzystać z sieci. Fake newsy, reklamy, media społecznościowe.

Co na zajęciach? Wiedza o tym, jak nie zagubić się w gąszczu informacji, nie dać się wprowadzić w błąd i rozsądnie korzystać z bogactwa internetowych zasobów. Rozmowy, przykłady i… tworzenie własnych fake newsów – czyli przekonywanie się, jak to działa!

Dla kogo? Dla młodzieży i dorosłych

 

Warsztat: QR Detektywi czyli wirtualny świat poza ekranami

Co na zajęciach? Poznawanie możliwości, jakie niesie ze sobą używanie QR kodów. Technologia + zabawa. Odszyfrowywanie zagadek i zastosowanie kodów w procesie dydaktycznym.

Dla kogo? Dla dzieci (9-12 lat) | dla dorosłych (nauczyciele, animatorzy, edukatorzy)

Sprawdź także: post Nauka z kodami QR…

 

Ilustracja przedstawia splątane abstrakcyjne kształty ze wzorem w kratkę, przypominającym krzyżówkę

 


 

EDUKACJA WIZUALNA

 

Warsztat: Książki magiczne

Co na zajęciach? Poznawanie książek, które nie tylko zaskakują formą, ale też kryją inspirujący przekaz. Odkrywanie ciekawych książkowych projektów i inicjatyw. W trakcie zajęć z dziećmi porozmawiamy o dziecięcym podejściu do czytania, wspólnie popracujemy nad własną niezwykłą książką. Z dorosłymi – przedyskutujemy oraz przetestujemy kreatywne metody pracy z książkami w procesie dydaktycznym.

Dla kogo? Dla dzieci (7-12 lat) | dla dorosłych (nauczyciele, animatorzy, edukatorzy pracujący z dziećmi w wieku 7-12 lat)

Sprawdź także: post Książki niezwyczajne oraz post Wyobraźniejowe podsumowania, część 1

 

Pięciodniowy cykl zajęć: Wyobraźniej w świecie ilustracji

Co na zajęciach? Zgłębianie tajników pracy ilustratora, poznawanie technik ilustracyjnych, treningi kreatywności. Rysowanie postaci i scen, doskonalenie warsztatu (młodzież i dorośli), a także przekonywanie się, że ilustratorzy to osoby, które tworzą nie tylko obrazy do książek, ale też opakowania i zabawki (dzieci)!

Dla kogo? Dla dzieci w wieku 7-12 lat | Dla młodzieży i dorosłych

Sprawdź: Prowadzę warsztaty zarówno z perspektywy edukatorki, jak i ilustratorki z ponad 10-letnim doświadczeniem. Przygotowywałam prace dla wielu klientów polskich i zagranicznych – przykłady moich prac możesz znaleźć w moim portfolio, na magicsuitcase.pl. W minionych latach prowadziłam też cykl zajęć ph. “Stacja: Ilustracja” w różnych miejscach i z różnymi grupami wiekowymi (więcej – w spisie wybranych projektów).

 

 


 

EDUKACJA EKOLOGICZNA

 

Green washing i spółka. Jak (naprawdę) prowadzić eko zajęcia

Co na zajęciach? Czym jest green washing i kiedy się na niego nabieramy? Czy wszystko, co uważamy za ekologiczne rzeczywiście takie jest? Jak podchodzić do prowadzenia zajęć w naprawdę ekologiczny sposób? Osoby uczestniczące w warsztatach poznają ciekawe projekty i praktyczne rozwiązania do wykorzystania na własnych zajęciach.

Dla kogo? Dla dorosłych (nauczyciele, animatorzy, edukatorzy pracujący z dziećmi i młodzieżą)

Sprawdź także: post Ekologiczne sposoby na organizację zajęć

 

Cykl zajęć lub pojedynczy warsztat: Kraina papieru

Co na zajęciach? Poznamy ogrom możliwości tworzenia i wykorzystania papieru (do ostatniego skrawka!), oglądając niezwykłe projekty z różnych części świata. Stworzymy papierowe miasto, stragan i teatr z papieru. Uczestnicy i uczestniczki przekonają się też, dlaczego ważne jest mądre korzystanie z papieru i jaką korzyść może ono przynieść dla naszej planety.

Dla kogo? Dla dzieci w wieku 6-12 lat | możliwe także warsztaty rodzinne

Sprawdź także: fotorelację z papierowych warsztatów w galerii BWA Zielona Góra

 

Ozdobna ilustracja - fantazyjne kształty przypominające rośliny.

 


EDUKACJA ANTYDYSKRYMINACYJNA

 

Zwykli niezwykli. Wrażenia, historie, stereotypy.

Co na zajęciach? Jak historie związane z określonymi grupami społecznymi wpływają na tworzenie się stereotypów? I czy zawsze możemy polegać na swoim pierwszym wrażeniu? Posiłkując się ciekawymi przykładami porozmawiamy o tym, jak punkt widzenia może wpływać na budowanie historii o człowieku lub społeczności. Warsztat uzupełnią zadania aktywizacyjne, pobudzające do refleksji i kreatywności. Zajęcia, ze względu na ich charakter, sprawdzą się jako uzupełnienie większego projektu lub cyklu spotkań związanych z edukacją antydyskryminacyjną.

Grupa docelowa: młodzież w wieku 14-18 lat | możliwość dostosowania zajęć także do potrzeb animatorów, nauczycieli i edukatorów

Sprawdź także: projekt Kujon, mak, nerd, żart czy hejt?

 

Iustracja przedstawia trzy twarze o różnych kolorach skóry i ręcznie wymalowane litery, układające się w napis "power".

 


INNE MOŻLIWOŚCI

 

Wizualizacja informacji, praca z obrazami, projekty graficzne

Co oferuję? Projektowanie materiałów na potrzeby kultury i edukacji. Ilustrowanie, facylitacje graficzne. Wizualne opracowywanie pomocy dydaktycznych i materiałów promocyjnych. Wsparcie w przekazywaniu informacji za pomocą obrazów, poparte doświadczeniem i bogatym portfolio.

Sprawdź: moje graficzno-ilustracyjne realizacje, a konkretnie – część poświęconą projektom kulturalno-edukacyjnym.

 

Wspieranie działań prozwierzęcych i rowerowych!

Co oferuję? Z chęcią wspieram inicjatywy prozwierzęce, ekologiczne, rowerowe – zarówno jako ilustratorka, jak i edukatorka. Mam za sobą współpracę z markami rowerowymi. Napisałam dziesiątki tekstów związanych ze sztuką, kulturą i designem w rowerowym wydaniu. Projektowałam i tworzyłam rowerowe akcesoria, docenione na scenie międzynarodowej. I wreszcie, prowadziłam zajęcia – oczywiście, o rowerach. :) Jeśli planujesz rowerowe wydarzenie i szukasz pomysłu na akcje lub materiały, które je uatrakcyjnią – zapytaj mnie o szczegóły!

Sprawdź: działania edukacyjne “Dwa koła i moc wyobraźni” w Jeleniej Górze i we Wrocławiu | projekty rowerowe | rowerowe teksty mojego autorstwa

 


W PRZYGOTOWANIU

 

  • Warsztaty związane ze wspomaganiem kreatywności, procesów uczenia się, wizualizowania informacji.
  • Metody promowania działań kulturalnych i edukacyjnych – spotkania i konsultacje.

Sprawdź: pozostałe projekty, nad którymi pracowałam

 

Literka W z oczami i ręką uchylającą kapelusz w geście powitania


Dodatkowe informacje znajdziesz także w poście Wyobraźniejowa współpraca i warsztatowe FAQ.


 

Chcesz dowiedzieć się więcej, ustalić szczegóły dotyczące prowadzenia zajęć lub zapytać o konkretny projekt? A może masz inny pomysł na współpracę? Ślij do mnie zapytanie, z radością odpowiem. :) 

 

magda@wyobrazniej.pl

Zdjęcia: archiwum Wrocławskiego Teatru Lalek, BWA Zielona Góra oraz Lubuskiego Teatru (teatr, zajęcia z młodzieżą – Kagami Creative Photography); archiwum autorki.