Witaj!

Nazywam się Magdalena Kościańska, jestem edukatorką artystyczną, autorką tekstów i inicjatyw związanych z kulturą i edukacją, ilustratorką, graficzką i projektantką pomocy dydaktycznych oraz dyplomowaną trenerką zdolności poznawczych. Pochodzę z Zielonej Góry, aktualnie mieszkam we Wrocławiu, a działam w różnych miejscach. Pozostając aktywną twórczynią, jednocześnie prowadzę warsztaty i treningi z różnymi grupami wiekowymi. W projektach zawodowych i osobistych chętnie odnoszę się do różnorodnych dziedzin kreatywnych, łączę technologię cyfrową i techniki manualne.

Ciekawość świata skłania mnie do regularnego pogłębiania swojej wiedzy. Szczególnie bliskie mi są obszary związane z edukacją kulturalną i informacyjną, prawami człowieka i zwierząt oraz procesami uczenia się. Chętnie szukam powiązań między nauką, a sztuką.

W dalszej części tekstu możesz poczytać więcej o instytucjach, z którymi do tej pory współpracowałam i zapoznać się z rekomendacjami reprezentujących je osób.

Na zdjęciu uśmiecham się do Ciebie. W uszach mam wielkie, kolorowe kolczyki, a wokół mnie unoszą się ozdobne malowane kształty.

Współpraca

Do tej pory, w ramach działań edukacyjnych, współpracowałam m.in. z:

 • galeriami – BWA Wrocław, BWA Jelenia Góra, BWA Zielona Góra
 • Lubuskim Teatrem
 • Regionalnym Centrum Animacji Kultury
 • Fundacją Salony
 • Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. C.K. Norwida w Zielonej Górze
 • Pracownią Stary Młyn w Szczecinie
 • Miejskim Ośrodkiem Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim
 • Filharmonią Gorzowską
 • Wrocławskim Teatrem Lalek
 • Salą zabaw dla dzieci Maštograd (Mostar, Bośnia i Hercegowina)
 • Zespołem Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze
 • Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym w Gdyni
 • Marką New Players (projektowanie gier edukacyjnych dla firm i menedżerów)
 • Platformą Poster Poster (pisanie newsów dotyczących sztuki plakatu – teksty w języku angielskim)

Rekomendacje

Poniżej możesz sprawdzić opinie od osób, z którymi miałam przyjemność współpracować. By zobaczyć pełen zestaw rekomendacji, kliknij w przycisk “Zobacz wszystkie opinie”, znajdujący się na dole strony.

 

Magdalena Kościańska wykazała się przede wszystkim ogromnym zaangażowaniem i wielką pasją do tego, co robi. Dała się poznać jako osoba stale podnosząca swoje kompetencje i śledząca najnowsze trendy. (…) Konstruktywnie rozwiązuje konflikty, jest osobą, którą cechuje elastyczne podejście do ludzi (…). Zdecydowanie mogę powiedzieć, że Magda jest osobą, której można ufać i praca z nią to czysta przyjemność (…).

Kalina Patek, Regionalne Centrum Animacji Kultury

 

W trakcie teatralnych przedsięwzięć Magda wykazała się dużą wszechstronnością i pomysłowością, a także elastycznym i profesjonalnym podejściem do powierzanych zadań. Potrafiła umiejętnie wykorzystywać kreatywne, nietuzinkowe rozwiązania, wyjaśniając i obrazując zjawiska tak trudne i delikatne, jak problem hejtu czy stereotypów. (…)

Emilia Adamiszyn, Laboratorium Twórcze Lubuskiego Teatru

 

Współpracę z Magdaleną Kościańską uważam za bardzo udaną. Artystka wielokrotnie angażowała się w działania z wielkim entuzjazmem. Jej doświadczenie w projektowaniu graficznym i ilustracji jest nieocenione w przypadku działań edukacyjnych i projektowych. Wielkim atutem Magdaleny Kościańskiej jest systematyczność i sumienność (…).

Marta Gendera, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim
oraz prezeska Fundacji Salony w Zielonej Górze

 

Pani Magda zrobiła na mnie duże wrażenie za sprawą swojego profesjonalnego podejścia. (…) Nie tylko przygotowała wysokiej jakości pomoce edukacyjne, ale także w sposób niezwykle trafny obudowała temat warsztatów fachową narracją. (…)

Katarzyna Chorążyczewska, Filharmonia Gorzowska | Gminna Biblioteka w Bogdańcu

 

Zajęcia odbywały się w przyjaznej, miłej atmosferze, a ich mocną stroną była starannie opracowana prezentacja, pełna inspiracji i przydatnych ciekawostek. (…) Zarówno moje doświadczenia, jako prowadzącej pracownie – jak i opinie uczestników zajęć sprawiają, że mogę szczerze polecić Magdalenę Kościańską jako osobę kompetentną, z którą warto podjąć współpracę.

Marta Sendłak-Marcula, kierowniczka Pracowni Stary Młyn
oraz Pracowni Pogodno w Szczecinie

 

Zajęcia prowadzone przez Panią Magdę Kościańską dostarczyły wszystkim uczestnikom moc niezapomnianych wrażeń. Kreatywność i pomysłowość w działaniu sprawiły, że dzieci i młodzież bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniach (…).

Marzena Wańtuch, kierownik Oddziału dla Dzieci Wojewódzkiej
i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C.K. Norwida w Zielonej Górze

 

During our cooperation Magda showed a great observation skills of important cultural events, trends and inspiring art phenomenas. She also demonstrated very efficient communication and the ability to use the WordPress platform. (…)

Natalia Delgado Avila, Poster Poster Co-founder

Jak pracuję

W przypadku działań edukacyjnych propaguję pracę bez rywalizacji i uznaję proces za równie istotny jak efekt (a czasem istotniejszy). Zachęcam do samodzielnego działania lub – gdy jest taka potrzeba i chęć – do współdziałania. Szanuję czas i pracę uczestników i uczestniczek zajęć bo wiem, że to najlepszy sposób by nauczyć ich poszanowania dla czasu i pracy innych. Jednym z moich głównych celów jest więc tworzyć przestrzeń do swobodnego i niewymuszonego poznawania nowych rzeczy – taką, w której często uczymy się razem.

Więcej o części moich edukacyjnych działań dowiesz się klikając w przycisk poniżej. Jeśli natomiast chcesz przyjrzeć się moim projektom ilustracyjno-graficznym, zapraszam Cię serdecznie do zapoznania się z moim portfolio.

Na fotografii - grupa kobiet pracująca z notatkami przy długim stole.