Cieszę się, że chcesz wiedzieć więcej :) I chętnie opowiem, jak to wszystko się zaczęło.

“Wyobraźniej” początkowo powstało jako blog poświęcony edukacji wizualnej, z potrzeby dzielenia się tym, co piękne, wartościowe i ważne w rozległej krainie obrazów. Stworzyłam go głównie z myślą o rodzicach, nauczycielach, pedagogach i animatorach, a także o tych, którzy lubią poznawać ciekawe, twórcze osoby i ich inicjatywy lub projekty, chcą inspirować się lub po prostu pielęgnować swoje „wewnętrzne dziecko”. “Wyobraźniej!” to też inicjatywa edukacyjna, w ramach której w 2017 roku przeprowadziłam cykl warsztatów (dla dzieci i młodzieży oraz dla animatorów i nauczycieli) w czterech polskich miastach, wraz z towarzyszącymi im badaniami dotyczącymi edukacji wizualnej. Więcej o akcji przeczytacie tutaj (warsztaty) i tutaj (wyniki badań)Warsztaty, jak i prace nad stroną w drugiej połowie roku były finansowane ze stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

I oto mamy 2019 rok, a na “Wyobraźniej” zachodzą zmiany.

Nadal znajdziesz tu posty o mądrych i pięknych projektach, które uczą i bawią; o wartościowych pomocach dydaktycznych; o ludziach, którzy te projekty i pomoce tworzą oraz o pomysłach na własne działania. Znacznie rozszerza się jednak zakres tematyczny – od teraz będzie wykraczał także poza sfery obrazu. Poczytasz więc o przedsięwzięciach, które przekraczają bariery międzyludzkie i kulturowe i pomagają w empatycznej komunikacji. Dowiesz się o nowych inicjatywach, które uczą troski o środowisko i szeroko pojętą przestrzeń. I wreszcie – poznasz akcje edukacyjne i kulturalne służące tym, których percepcja słuchowa, wzrokowa bądź ruchowa jest w jakikolwiek sposób ograniczona.

Nowe “Wyobraźniej!” to miejsce na wszystko to, co reprezentuje:

  • zaangażowanie edukowanych w proces wymiany informacji
  • interaktywność
  • kreatywne, nowatorskie podejście do przekazywania wiedzy
  • holistyczne podejście do edukacji
  • interdyscyplinarność
  • aspekt kulturotwórczy

…i na projekty, które łączy wyobraźnia.

Zapraszam Cię do zwiedzania, poznawania i czytania. A w razie pytań – nie omieszkaj skorzystać z zakładki “kontakt”. :) I wyobraźniej śmiało, bo…

Z wyobraźnią raźniej!

Partnerzy, patroni, wspierający

 

Logo ZAiKS - Fundusz Popierania TwórczościW 2019 roku projekt “Wyobraźniej” otrzymał jednorazowe dofinansowanie z Funduszu Popierania Twórczości. (ZAiKS). Podziękowania za wsparcie!

 

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoProjekt w 2017 roku był realizowany w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.