Dzień dobry, serwus, cześć!

 

(Edit: ten post powitalny został napisany dla starszej części bloga; witaj na jego nowej wersji :) – przyp.red.)

Witaj na „Wyobraźniej!” – blogu poświęconym kreatywnej edukacji. Mamy początek września czyli idealny moment na start, dlatego właśnie teraz Twoim oczom ukazuje się to nowe miejsce w sieci, w którym – mam nadzieję – znajdziesz sporo inspiracji. To nie tylko przestrzeń na treści bezpośrednio związane z warsztatami, ale i na nowiny, ciekawostki, recenzje, trochę zajawek dobrych książek, pomysłowych zabaw i zabawek, miejsc… Czyli wszystko to, co sprawia, że dziecko może poczuć się super, a dorosły może poczuć się jak dziecko.

Choć od kilku lat prowadzę swoją autorską stronę i przy okazji współpracuję też z innymi (jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapraszam do zapoznania się ze mną do zakładki „O autorce”), w mojej wypchanej rozmaitymi projektami Zaczarowanej Walizce zaczęło trochę brakować miejsca na rzeczy związane przede wszystkim z edukacją, projektowaniem na jej potrzeby i wszystkim, co mnie w tym obszarze inspiruje. „Wyobraźniej!” powstał właśnie z myślą o dzieleniu się obserwacjami, projektami i doświadczeniami w zakresie kreatywnej edukacji, ale i z chęci zaspokajania własnej ciekawości, zabawy, poznawania świata – nie tylko dziecięcego. Mam więc nadzieję, że i Ty, Drogi Dorosły/Droga Dorosła, dasz się wciągnąć do zabawy i wybierzesz się ze mną w podróż do tej fascynującej krainy. W zakładce „o blogu” znajdziesz więcej informacji, razem z opisem poszczególnych działów.

A żeby nie zostawiać Cię wyłącznie z powitaniem, już teraz mogę uchylić rąbka tajemnicy i zapowiedzieć kilka rzeczy, które pojawią się tu w najbliższym czasie:

  • Pomysły na prosty, zabawny i skuteczny trening dla wyobraźni;
  • Zestaw mądrych i naprawdę inspirujących wystąpień ludzi, którzy potrafią edukować z głową i z sercem;
  • Książki zaskakujące nie tylko treścią i formą, ale i… funkcją;
  • Pierwsze pozycje na liście miejsc, do których warto zawitać z dzieckiem (lub chcąc zadbać o to wewnętrzne)

Oraz wiele innych niespodzianek. Zapraszam serdecznie do czytania i oglądania!

Magda

Related Posts

Leave a comment