Skąd się biorą wyobraźniejowe stwory?

Odpowiedź jest niby prosta i oczywista – z wyobraźni. :) A jak dokładniej powstały stwory, które pojawiają się na stronie “Wyobraźniej!”, na wyobraźniejowej stronie na Facebooku i we wszystkich elementach identyfikacji? Bazą do “narodzin” każdego z nich były barwne plamy, które, zestawiane w rozmaity sposób mogą tworzyć różne postaci. Komponując kształty stanowiące bazę i dorysowując lub domalowując do nich swoje elementy otrzymujemy właściwie nieskończoną ilość możliwości. Poniżej – tylko mały przykład tego, co można z nimi zrobić.


Przy okazji trwających warsztatów pojawiła się tu, na stronie, nowa zakładka “Do pobrania”. Tam właśnie znajdziecie planszę z wyobraźniejowymi kształtami. Planszę można łatwo wydrukować na domowej drukarce – jest dostępna w formacie A4, zarówno w wersji kolorowej, jak i w skali szarości, do wyboru. A sama zakładka będzie uzupełniana co jakiś czas o nowe zasoby.


Zachęcam do zabawy i do przesyłania efektów – czyli gotowych stworów – w postaci skanów lub fotografii, na adres magda@wyobrazniej.pl. Z Waszych (s)tworów utworzona zostanie internetowa galeria, a ponadto, raz w tygodniu, jeden z nich zostanie umieszczony jako zdjęcie profilowe na Facebooku – oczywiście, ze wskazaniem autorki/autora (lub autorów).  I tu ważna informacja: jeśli nie chcecie być incognito, w mailu, wraz z przesyłaną pracą, podawajcie imię i nazwisko lub pseudonim (można też podać wiek dziecka; w przypadku dorosłego wystarczy “dorosły” ;)). Uruchomcie więc swoją wyobraźnię i wkroczcie do akcji! Zapraszam najmłodszych do samodzielnego działania, dzieci z rodzicami do tworzenia wspólnych prac i dorosłych, którzy też lubią kreatywne zabawy do dzielenia się tym, co powstanie. Na efekty czekam do końca października.

To z pewnością nie ostatnia niespodzianka związana ze stworami – mieszkańcami “Wyobraźniej!” :)

Uwaga: w przypadku skanów lub zdjęć niewyraźnych, o niskiej jakości, zastrzegam sobie nie umieszczanie pracy w galerii.

 

 

 

Related Posts

Leave a comment