Dzieje się! Nowe „Wyobraźniej!” i… pytania do Was

Ten post to nie tylko zapowiedź nowego, ale i prośba o Waszą pomoc i podzielenie się spostrzeżeniami. Blog „Wyobraźniej!” już niebawem będzie miał nieco bardziej rozbudowaną i odświeżoną formułę (edit: post był pisany przed startem witryny, którą aktualnie przeglądasz – przyp. red.), całkiem nowy „image” (obrazki towarzyszące wpisowi to jego przedsmak!) i stanie się portalem edukacyjnym z treściami dotyczącymi w szczególności szeroko pojętej edukacji wizualnej. Będzie sporo inspiracji, trochę sztuki i designu, wywiady z twórcami i osobami prowadzącymi ciekawe działania edukacyjne w całej Polsce i poza nią.

Oprócz tego, na przełomie września i października, poprowadzę warsztaty dotyczące dydaktycznych pomocy wizualnych w czterech polskich miastach: Zielonej Górze, Wrocławiu, Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie – w każdym miejscu po jednym warsztacie dla nauczycieli/animatorów i jednym dla dzieci. Więcej o warsztatach już niebawem.

Żeby jednak portal mógł się realnie rozwijać, a warsztaty dać uczestnikom to, czego potrzebują najbardziej, niezbędne mi będzie wsparcie tych, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą, zarówno jako nauczyciele/nauczycielki, jak i animatorzy/animatorki. W tym celu stworzyłam ankietę, do której link znajdziecie poniżej. Tak, wiem, lato to może nie „idealny” czas na wypełnianie ankiet, mam jednak nadzieję, że znajdziecie chwilkę, w słońcu lub w cieniu bo Wasze zdanie jest dla mnie naprawdę ważne. W końcu portal ma być odpowiedzią na potrzeby tych, którzy uczą (się) i chcą to robić kreatywnie i produktywnie. Jest coś jeszcze – mam nadzieję, że wyniki ankiety pomogą nam ruszyć edukację wizualną w dobrym kierunku czyli do przodu. :)

Będę też bardzo wdzięczna jeśli przekażecie ją dalej – zależy mi na tym, by trafiła do jak największej liczby „ludzi edukacji”, z różnych części Polski!

By przejść do ankiety, kliknij tutaj.

Uwaga: ta ankieta skierowana jest do osób pracujących z grupami w przedziale 3-19 lat, nie wykluczam jednak w przyszłości poszerzenia zakresu badań i działania o kolejne grupy wiekowe.

 

 

Projekt jest finansowany ze stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Related Posts

Leave a comment