Jedna plansza dziennie do pobrania na Wyobraźniej!

Podczas, gdy akcja #zostańwdomu trwa, ja na ten czas równolegle proponuję: #jednaplanszadziennie. Od dziś do piątku (20 marca), codziennie, będę publikowała jedną planszę narysowaną przeze mnie. Do każdej z plansz dołączam proponowany zestaw aktywności z nią związany. Wyzwania przygotowuję tak, byście mogli/mogły trenować zdolności poznawcze i kreatywność. Nie zabraknie też okazji, by dowiedzieć się trochę ciekawych rzeczy na dany temat.

A tematów szykuję pięć czyli tyle, ile plansz. Punktem wyjścia dla stworzenia każdej z nich jest wybrany post na Wyobraźniej. Pliki trafiają na bieżąco do zakładki „Do pobrania”. Informacje o kolejnych planszach pojawiają się także na wyobraźniejowej stronie facebookowej. Pobierajcie, drukujcie, korzystajcie. :) A jeśli przypadną Wam do gustu, udostępniajcie wieść o nim także innym. Osobom, które już to zrobiły przy okazji serdecznie dziękuję.

Pod koniec na wyobrazniej.pl trafi także podsumowanie, w którym przypomnę cały zestaw i opiszę trenowane zdolności poznawcze. Podzielę się też kartą odpowiedzi, w której znajdą się rozwiązania do akcji związanych z wyszukiwaniem, liczeniem, układaniem. W przypadku zadań związanych z wymyślaniem, rysowaniem, używaniem wyobraźni nie ma „jednego słusznego” rozwiązania. Pamiętajcie więc o tym, by stawiać tu na kreatywność i dobrze się bawić!

 

Na zdjęciu - ozdobny napis w notesie, informujący o akcji "Jedna plansza dziennie".

 

A, póki co, do zakładki „Do pobrania” trafiła już pierwsza plansza: PSIAKCJA! Inspiracją do jej stworzenia był post „Marona – filmowa psia historia, którą warto poznać”. Wymyślając, pisząc, rysując macie okazję nie tylko trenować głowę, ale też dowiedzieć się trochę rzeczy o psach.

Plansze przygotowane są dla osób od lat 7 do 107, ale młodsi i młodsze też mogą działać, ewentualnie z małą pomocą rodziców. Każdy plik zawiera dwie strony: ilustrację (planszę) formatu A4 oraz drugą stronę, z zestawem proponowanych aktywności. By wydrukować planszę, wystarczy czarno-biała drukarka.

Gotowi, gotowe na wyzwanie #jednaplanszadziennie? Zapraszam do akcji!

 

Zdjęcie czarno-białej planszy z psami, czyli temat: PSIAKCJA w ramach akcji #jednaplanszadziennie

Related Posts

Leave a comment