Terminy warsztatów “Wyobraźniej!” – nabór wystartował!

Pierwszy warsztat “Wyobraźniej! Edukacja wizualna” niebawem, a tempo Waszych zapisów w BWA Zielona Góra zdążyło mnie zaskoczyć bardzo pozytywnie – już w kilka godzin po udostępnieniu informacji o naborze na zajęcia dla animatorów i nauczycieli (na Facebooku “Wyobraźniej!” i galerii BWA Zielona Góra – przyp.) zebrał się komplet uczestników, a nazajutrz wypełniła się również lista rezerwowa, w związku z czym zdecydowaliśmy się powiększyć grupę o kilka osób. :) Dziękuję Wam serdecznie za tak duże zainteresowanie, a tymczasem – także tu, na blogu, umieszczam opis warsztatów i podaję listę terminów i miejsc, w których odbędą się kolejne zajęcia.


O ZAJĘCIACH

Obrazy to ważna część naszej codzienności. Czy potrafimy mądrze z nich korzystać? Jaką rzeczywiście mają moc i czym zaskakują nas twórcy i projektanci, posługując się nimi? I wreszcie – jak tworzyć własne pomoce edukacyjne, ułatwiające naukę i sprawiające, że stanie się dobrą zabawą? To tylko niektóre z pytań, na które wspólnie odpowiemy w trakcie warsztatów „Wyobraźniej! Edukacja wizualna”. 

Zajęcia będą dotyczyły:

– świadomego korzystania z otaczających nas obrazów;

– używania ich w trakcie nauki tak, by stawała się sprawnym procesem i dobrą zabawą;

– tworzenia własnych pomocy edukacyjnych.

Podczas zajęć uczestnicy poznają też sporo wizualnych inspiracji od twórców i projektantów z różnych części świata i przekonają się, że obrazy mają często większą moc niż nam się wydaje.


Szczegóły dotyczące terminów na poniższej grafice, a tu, dodatkowo, także dane kontaktowe do poszczególnych miejsc (bo mam świadomość, że łatwiej czasem zrobić “kopiuj-wklej” niż przepisywać telefon z plakatu). Uwaga: chcąc zapisać się na zajęcia bardzo proszę o korzystanie ze wskazanych tu danych poszczególnych instytucji i pracowni. Nie prowadzę zapisów przez Facebooka czy przez adres mailowy magda@wyobrazniej.pl (choć, oczywiście, niezmiennie zachęcam do kontaktu za pośrednictwem tych kanałów w innych kwestiach).

BWA Zielona Góra – nabór zakończony

Studio BWA Wrocław – 692 479 406 (uwaga: godziny w tym miejscu mogą ulec zmianie, aktualizacja, wraz z dodatkowymi danymi kontaktowymi, zostanie podana na bieżąco!)

Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim – 95 733 25 67, nawrocki@mosart.pl

Pracownia Stary Młyn w Szczecinie – zapisy wyłącznie drogą mailową, pracowniastarymlyn@gmail.com

W przypadku zajęć dla młodzieży – grupa wiekowa: 11-16 lat. Udział w warsztatach jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

 

Serdecznie zapraszam na zajęcia i życzę Wam udanego tygodnia!

Related Posts

Leave a comment