W ramach dzisiejszego posta przekieruję Was na Bloga Rowerowego, gdzie od czasu do czasu opisuję rowerowe projekty, inicjatywy i rzeczy związane z rowerową kulturą i designem, które według mnie zasługują na szczególną uwagę, frapują, skłaniają do refleksji lub zwyczajnie chwytają za serce. W ostatnim poście piszę o akcji, która spełnia te wszystkie kryteria – mowa o Rowerowym Domu Kultury czyli edukacyjnej wyprawie wzdłuż polskiej granicy, której podjęły się Ula Ziober i Zuza Kubiak ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu. Pokonywanie granic było ich celem nie tylko pod względem terytorialnym… Gorąco polecam zapoznanie się z pomysłem dziewczyn – cały tekst można przeczytać tutaj.
Related Posts

Ania leżała w szpitalu już trzy i pół tygodnia i zapowiadało się, że poleży jeszcze trochę… sama nie była do końca…

Dowiedz się, co oznacza ekologiczne podejście do prowadzenia zajęć. W poście – także niespodzianka!

Darmowe źródła wiedzy, które przydadzą się praktykom kultury i edukacji, ale także opiekunom czy pracownikom socjalnym. Pomogą w pracy związanej z komunikacją międzykulturową, sztuką i emocjami, dostępnością.

Słyszałaś/słyszałeś już być może o Lammily, lalce, która jest alternatywą dla „tradycyjnej” Barbie. Zamiast zalotnych, sterczących blond kosmyków (kto czesał, ten…

Pięć dni wyzwań za nami, ale plansze wciąż są dostępne! Czego uczą? Co jeszcze można z nimi zrobić? Jak wyglądała moja praca nad nimi – i co będzie dalej? O tym wszystkim przeczytacie w podsumowaniu.

Pierwszy post z cyklu 3 do 3, w którym trzy osoby związane z poruszanym tematem odpowiadają na trzy pytania ze swojej perspektywy. Tym razem – o Polsce w oczach obcokrajowców i o tym, co sprzyja wzajemnemu poznawaniu się.

Dziś opowiem Wam o wystawie, którą zorganizowaliśmy wspólnie z Piotrem Czechem, we współpracy z BWA Zielona Góra. Zaprosiliśmy do tego…

Po tekstach dotyczących dziewczyńskiej mocy – czas na opowieść o wyzwaniach związanych z byciem chłopcem, mężczyzną, ojcem. O wrażliwości, edukacji i byciu sobą. Trzy pytania i trzy ciekawe męskie perspektywy.

Jak postrzegamy zwierzęta? Czego powinniśmy się uczyć o nich i od nich? I dlaczego to wszystko jest ważne? Opowiadają: Dorota Sumińska, Dariusz Gzyra i Barbara Włodarczyk.

Dziś otwieram cykl, do którego z pewnością będę niejednokrotnie powracać. Kto na co dzień, lub choćby okazjonalnie, zajmuje się tworzeniem…

“3D czyli Dizajn Dla Dzieci” to projekt edukacyjno-artystyczny dwóch autorek – Natalii Romaszkan i Magdaleny Kreis, który w tym…

(Edit: ten post powitalny został napisany dla starszej części bloga; witaj na jego nowej wersji :) – przyp.red.) Witaj…

Pewnego razu, czekając na szkolnym korytarzu na syna przyjaciółki, oglądałam prace wykonane przez uczniów, zawieszone na ścianach między klasami. Moją…

Ten post to nie tylko zapowiedź nowego, ale i prośba o Waszą pomoc i podzielenie się spostrzeżeniami. Blog „Wyobraźniej!” już…

Pierwszy warsztat “Wyobraźniej! Edukacja wizualna” niebawem, a tempo Waszych zapisów w BWA Zielona Góra zdążyło mnie zaskoczyć bardzo pozytywnie –…