W ramach dzisiejszego posta przekieruję Was na Bloga Rowerowego, gdzie od czasu do czasu opisuję rowerowe projekty, inicjatywy i rzeczy związane z rowerową kulturą i designem, które według mnie zasługują na szczególną uwagę, frapują, skłaniają do refleksji lub zwyczajnie chwytają za serce. W ostatnim poście piszę o akcji, która spełnia te wszystkie kryteria – mowa o Rowerowym Domu Kultury czyli edukacyjnej wyprawie wzdłuż polskiej granicy, której podjęły się Ula Ziober i Zuza Kubiak ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu. Pokonywanie granic było ich celem nie tylko pod względem terytorialnym… Gorąco polecam zapoznanie się z pomysłem dziewczyn – cały tekst można przeczytać tutaj.
Related Posts

Dziś przeniesiemy się do Krakowa, a konkretnie do Cricoteki – miejsca magicznego, pełnego metamorfoz, tajemnic i niespodzianek i… spuścizny twórcy,…

W drugiej część cyklu – darmowe publikacje związane z alternatywami w edukacji, równościowym podejściem do języka i osobami z niepełnosprawnościami.

Ten post to nie tylko zapowiedź nowego, ale i prośba o Waszą pomoc i podzielenie się spostrzeżeniami. Blog „Wyobraźniej!” już…

Pierwszy warsztat “Wyobraźniej! Edukacja wizualna” niebawem, a tempo Waszych zapisów w BWA Zielona Góra zdążyło mnie zaskoczyć bardzo pozytywnie –…

Tekst o dwóch inspirujących wydarzeniach… i trzech bardzo ważnych słowach.

Smoki, wielkookie koty i fiolki wypełnione kolorami… Oto nowa edukacyjna przestrzeń Lubuskiego Teatru!

“3D czyli Dizajn Dla Dzieci” to projekt edukacyjno-artystyczny dwóch autorek – Natalii Romaszkan i Magdaleny Kreis, który w tym…

Mała drewniana skrzyneczka zwana butai, kształtem nawiązująca do teatralnej sceny. W niej – barwne obrazy, które są pretekstem do…

Pierwszy post z cyklu 3 do 3, w którym trzy osoby związane z poruszanym tematem odpowiadają na trzy pytania ze swojej perspektywy. Tym razem – o Polsce w oczach obcokrajowców i o tym, co sprzyja wzajemnemu poznawaniu się.

Pięć dni wyzwań za nami, ale plansze wciąż są dostępne! Czego uczą? Co jeszcze można z nimi zrobić? Jak wyglądała moja praca nad nimi – i co będzie dalej? O tym wszystkim przeczytacie w podsumowaniu.

Nowy wywiad! Tym razem z Ewą Solarz, autorką świetnych interaktywnych wystaw, które cieszą nie tylko najmłodszych odbiorców.

Z książkami nierzadko jest trochę jak z potrawami – na to, jak będą “smakowały” wpływa także sposób podania i atmosfera,…

W ostatnim czasie miałam przyjemność nie tylko stać się odbiorcą naprawdę wartej uwagi wystawy, ale jednocześnie pracować nad edukacyjną częścią…

Kolorowanki – książeczki przygotowane „dla zabicia nudy”, drobny upominek wręczany w zestawie z kredkami lub flamastrami… ot, niby nic. A…

Po ponad roku przerwy “Wyobraźniej” powraca! I, jak to bywa przy powrotach, nie obędzie się bez zmian…