W ramach dzisiejszego posta przekieruję Was na Bloga Rowerowego, gdzie od czasu do czasu opisuję rowerowe projekty, inicjatywy i rzeczy związane z rowerową kulturą i designem, które według mnie zasługują na szczególną uwagę, frapują, skłaniają do refleksji lub zwyczajnie chwytają za serce. W ostatnim poście piszę o akcji, która spełnia te wszystkie kryteria – mowa o Rowerowym Domu Kultury czyli edukacyjnej wyprawie wzdłuż polskiej granicy, której podjęły się Ula Ziober i Zuza Kubiak ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu. Pokonywanie granic było ich celem nie tylko pod względem terytorialnym… Gorąco polecam zapoznanie się z pomysłem dziewczyn – cały tekst można przeczytać tutaj.
Related Posts
Tekst o dwóch inspirujących wydarzeniach… i trzech bardzo ważnych słowach.
Street art to nie tylko malowanie sprayem po murach. To też zabawne skojarzenia i dostrzeganie detali na ulicach, czyli świetny pretekst do rozwoju kreatywności. Sprawdź w poście!
O wyobraźnię warto dbać, od czasu do czasu fundując jej małą rozgrzewkę. I nie potrzeba do tego wyszukanych narzędzi czy szczególnego „talentu”…
Dziś będzie niemało zdjęć (i, na deser, kilka krótkich filmów jako bonus), przed przystąpieniem do lektury tego posta szykujcie się…
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i obietnicami – przyszedł wreszcie czas warsztatowych podsumowań. A postanowiłam je podzielić na dwie części, nie…
Choć zdawać by się mogło, że w listopadzie jedyne, co może bębnić to deszcz o parapet, dzwonić – zęby na…
W drugiej część cyklu – darmowe publikacje związane z alternatywami w edukacji, równościowym podejściem do języka i osobami z niepełnosprawnościami.
Ten post jest długo zapowiadanym podsumowaniem trzymiesięcznych badań i rozmów, które stanowiły ważną część projektu „Wyobraźniej! Kreatywna edukacja”. Badania te…
Relacja z wrocławskiej konferencji “Kultura dla wszystkich”. O procesie udostępniania, różnych perspektywach, wzajemnym uczeniu się. I o wysiłku, który warto podejmować.
Pewnego razu, czekając na szkolnym korytarzu na syna przyjaciółki, oglądałam prace wykonane przez uczniów, zawieszone na ścianach między klasami. Moją…
W ostatnim czasie miałam przyjemność nie tylko stać się odbiorcą naprawdę wartej uwagi wystawy, ale jednocześnie pracować nad edukacyjną częścią…
Jak postrzegamy zwierzęta? Czego powinniśmy się uczyć o nich i od nich? I dlaczego to wszystko jest ważne? Opowiadają: Dorota Sumińska, Dariusz Gzyra i Barbara Włodarczyk.
Dziś przeniesiemy się do Krakowa, a konkretnie do Cricoteki – miejsca magicznego, pełnego metamorfoz, tajemnic i niespodzianek i… spuścizny twórcy,…
Darmowe źródła wiedzy, które przydadzą się praktykom kultury i edukacji, ale także opiekunom czy pracownikom socjalnym. Pomogą w pracy związanej z komunikacją międzykulturową, sztuką i emocjami, dostępnością.
Słyszałaś/słyszałeś już być może o Lammily, lalce, która jest alternatywą dla „tradycyjnej” Barbie. Zamiast zalotnych, sterczących blond kosmyków (kto czesał, ten…