W ramach dzisiejszego posta przekieruję Was na Bloga Rowerowego, gdzie od czasu do czasu opisuję rowerowe projekty, inicjatywy i rzeczy związane z rowerową kulturą i designem, które według mnie zasługują na szczególną uwagę, frapują, skłaniają do refleksji lub zwyczajnie chwytają za serce. W ostatnim poście piszę o akcji, która spełnia te wszystkie kryteria – mowa o Rowerowym Domu Kultury czyli edukacyjnej wyprawie wzdłuż polskiej granicy, której podjęły się Ula Ziober i Zuza Kubiak ze Stowarzyszenia Zielona Grupa w Poznaniu. Pokonywanie granic było ich celem nie tylko pod względem terytorialnym… Gorąco polecam zapoznanie się z pomysłem dziewczyn – cały tekst można przeczytać tutaj.
Posty powiązane

„3D czyli Dizajn Dla Dzieci” to projekt edukacyjno-artystyczny dwóch autorek – Natalii Romaszkan i Magdaleny Kreis, który w tym…

Nowy wywiad! Tym razem z Ewą Solarz, autorką świetnych interaktywnych wystaw, które cieszą nie tylko najmłodszych odbiorców.

Dziś opowiem Wam o wystawie, którą zorganizowaliśmy wspólnie z Piotrem Czechem, we współpracy z BWA Zielona Góra. Zaprosiliśmy do tego…

Pewnego razu, czekając na szkolnym korytarzu na syna przyjaciółki, oglądałam prace wykonane przez uczniów, zawieszone na ścianach między klasami. Moją…

Ten post powstał w niedzielny wieczór, tuż po długiej, intensywnej pisaninie i jednak mało niedzielnym zajęciu czyli przygotowywaniu warsztatowego podsumowania….

Po tekstach dotyczących dziewczyńskiej mocy – czas na opowieść o wyzwaniach związanych z byciem chłopcem, mężczyzną, ojcem. O wrażliwości, edukacji i byciu sobą. Trzy pytania i trzy ciekawe męskie perspektywy.

Po ponad roku przerwy “Wyobraźniej” powraca! I, jak to bywa przy powrotach, nie obędzie się bez zmian…

Z książkami nierzadko jest trochę jak z potrawami – na to, jak będą „smakowały” wpływa także sposób podania i atmosfera,…

W wywiadzie z Pauliną Ratajczak, kuratorką galerii pełnej niespodzianek – między innymi o tym, co ma wspólnego plac zabaw ze sztuką i jak mali i duzi obiorcy mogą współtworzyć wystawy.

Pierwszy post z cyklu 3 do 3, w którym trzy osoby związane z poruszanym tematem odpowiadają na trzy pytania ze swojej perspektywy. Tym razem – o Polsce w oczach obcokrajowców i o tym, co sprzyja wzajemnemu poznawaniu się.

Aktualne akcje i różnorodność rzeczy w tzw. sektorze kreatywnym ;), którymi się zajmuję sprawiają, że „Wyobraźniej” rozkręca się pomału,…

Pięć dni wyzwań za nami, ale plansze wciąż są dostępne! Czego uczą? Co jeszcze można z nimi zrobić? Jak wyglądała moja praca nad nimi – i co będzie dalej? O tym wszystkim przeczytacie w podsumowaniu.

Odkrywanie smaków, zapachów i ich niezwykłych znaczeń – w rozmowie z Magdą Birut o projekcie „Jak smakuje dziedzictwo”.

Tekst o dwóch inspirujących wydarzeniach… i trzech bardzo ważnych słowach.

Dobry dokument jest jak spotkanie dające do myślenia lub zapadająca w pamięć podróż… W najnowszym poście – właśnie o takich filmach: festiwalowych perełkach z festiwalu Millennium Docs Against Gravity oraz technologii 360 wspierającej empatię.